Kurumsal

AMC-TR Tar. San. Ve Tic. A.Ş. dünyada Ortadoğu’dan Kuzey Afrika’ya, Doğu Avrupa’dan Rusya’ya, Balkanlar’dan İran’a kadar uzanan geniş bir coğrafyada; toplam 56 ülkede faaliyet gösteren ve 1936 yılında kurulmuş olan AMC/AGRIMATCO grubunun Türkiye’deki temsilcisi olarak Haziran 2001 yılında kurulmuştur.

Toplamda 1.650 çalışanı bulunan AMC/AGRIMATCO grubunun bünyesinde 650 Ziraat Mühendisi görev almakta olup, firmamız uluslararası piyasalarda tanınmış, saygın ve alanlarında uzman olan 72 firmanın bölgesel distributörlüğünü yapmaktadır.

AMC/AGRIMATCO grubunun faaliyet alanları;

– Tarım İlaçları ve Halk Sağlığı   – Tohum   – Gübre   – Veteriner İlaçları   – Tarımsal Alet ve Ekipmanlar

Ayrıca AMC/AGRIMATCO grubunun bünyesi içerisinde 22 adet AR-GE Deneme İstasyonu bulunmaktadır. Bunlar:

  • Orta Doğu -11 adet
  • Kuzey Afrika -3 adet
  • Eski Rusya federasyonu- 6 adet
  • Avrupa- 2 adet

olarak konuşlandırılmıştır. Ek olarak, Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda 100 civarı perakende satış noktamız bulunmaktadır ve bu yerlerden çiftçilere direkt satışımız mevcuttur.

Firmamızın Özgeçmişi ve Çalışma Alanları:

Firmamız 2001 yılının Haziran ayında, %100 AMC/AGRIMATCO grubunun bünyesinde, ilk olarak İstanbul’ da Genel Müdürlüğünü hizmete açmış olup, 2002 yılından itibaren Genel Müdürlük faaliyetlerini Antalya’dan sürdürmektedir. Türkiye genelinde 26’si bölgelerde Ziraat Mühendisi olarak görev yapmakta olan toplam 40 çalışanımız bulunmaktadır. Türkiye’de 2001 yılından bu yana çok kısa bir faaliyet geçmişimiz olmasına rağmen, 2006 yılı yılsonu verilerinde tarım sektöründeki firmalar arasında ilk 10’a girmemiz firmamız için ayrıca bir gurur kaynağıdır. Antalya’da Genel Müdürlüğümüzün dışında ayrıca bir Bölge Müdürlüğümüz ve yine tarım sektöründe önemli yer tutan 3 büyük şehrimizde Bölge Müdürlüklerimiz ( İzmir, Adana ve Bursa ) ve Antalya–Aksu Beldesi Boztepe Mevkiinde 1 adet Araştırma İstasyonumuz, Diyarbakır, Şanlıurfa, Konya, Nevşehir, Samsun ve Trakya’da görev yapan bölge sorumlularımız bulunmaktadır.

Türkiye’de ki faaliyet alanlarımız:  – Tarım İlaçları  – Tohum  – Gübre  olarak sıralanmaktadır.

Firmamızın temel ilkesi; Dünya çapında tanınmış, uzman ana üretici firmaların kaliteli ürünlerini Türkiye’ye getirmek ve çiftçimizin hizmetine sunmaktır.

Firmamız bünyesinde yürütülen faaliyetler:

  1. Ruhsatlama
  2. İthalat ve Dağıtım
  3. Satış ve Satış sonrası Servisler
  4. Araştırma ve Geliştirme
  5. Market Bilgilerini Yenileme
  6. Üniversiteler ile Çeşitli Projeler Yürütme